Zastav se, zpomal, mysli na krásu – mysli na sebe…

Zkuste jógu s námi. Jsme tady pro vás již pět let.

Zastav se, zpomal, mysli na krásu – mysli na sebe…

Hamernice2017_02Dcera odjela na lyžák. Už sedmačka. Toto letí. Vždyť to není tak dávno, když jsme na lyžák jeli my. Ale tento týden bez ní máme jen pro sebe. Práce neuteče. Pořád je co dělat. Ale strávit čas ve dvou? Jako dávno kdysi, jako „zamlada“? Toho musíme využít.

A taky že jo. Pro kočky jsme zařídili skvělý „cat-sitting“ a objednali si ubytování v místě, kde plánujeme uspořádat víkendový pobyt pro naše jogínky. A pro všechny, kteří mají rádi klid, přírodu, jógu a chtějí si udělat volno jen pro sebe. Sbalili jsme tašky, běžky, podložky a odjeli do Usedlosti Hamernice nedaleko Rokytnice v Orlických horách.

Život ve městě má své výhody. Jste všude za chvilku. Ale výhledy na zvlněnou krajinu či kontakt s hustým lesem opravdu chybí. Udržované městské parky jsou naší pravidelnou destinací při rodinných procházkách, ale když se přede mnou otevře krajina, pole s jakýmkoli povrchem, zatají se mi dech. Opustili jsme Pardubice a začali stoupat do hor. Bílé sněhové pokrývky násobily naše nadšení z nadcházejícího volna, zatáčky po okreskách dávaly prostor otázkám na všelijaké podněty. Mizíme z poslední obce a je jsme na místě. Mezi dvěma kopečky vsazený statek, stromy, louky a žádný domek na dohled. Panečku, tomu říkám samota.

Milé přivítání, procházka domem a také stodolou, kde je ten úžasný prostor na jógu, který jsem pouze viděla na fotkách svých přátel. Vidět neznamená vědět. Vědět, poznat a procítit. Krásné řemeslné zpracování dřeva, skla a kovu, čisté hladké linie, pozoruhodné detaily do poslední kličky a tlumené barvy spící přírody. Do toho jasné slunce, bílé pláně, štíhle větve ještě spících stromů a azurově modrá obloha. Tenhle obraz se mi vtiskne do paměti nadlouho, hlavně s pocitem – tady to znám. Tak lehce a tak úplně už mi dlouho nebylo. A přitom, jako by mě ten pocit nikdy neopustil. Vnímala jsem to místo naplno.

Kam s očima dřív? Nahoru – doprava? Odevšad vykukovala krásná zákoutí, pohodlná, vybízející k zastavení. Ke zpomalení, k odpočinku. Tento gaučík nebo lavice? Křesílko nebo rovnou postel? Nadšení mě neopouštělo ani tehdy, když jsem otevřela dveře z ložnice přímo na dvorek a stála pod obrovskou lípou. Nádhera.

Bílé stopy vybízely rovnou k procházce. A tak jsme šli. K obzoru, ke stromu, po zmrzlém sněhu pozorujíc třpytivé odlesky slunce ve sněhu. Byli jsme sami široko daleko. Blízko byly jen vzpomínky a touhy. Ale podněty přírody byly silnější. Otevřel se prostor pro meditaci. Meditaci v pohybu, v samotě a v prostranství toho všeho, najednou vše zaniklo, aby se znovu mohlo zrodit. Stejně jako pták Fénix, který vzplane, aby znovu vzešel z popela.

Byl to krásný čas. Na příjemném místě. Výlety do okolí a lenošení v pelíšku. Výlety na běžky a taky na podložku jógy. Protože praxe je třeba a vyzkoušet energii prostoru taky. Bylo to… Ale v srdci a ve vzpomínkách stále je. Živé, plné a klidem nabíjející.

Jaro se vylíhne coby dup. Už nyní mají sluneční paprsky obrovskou sílu, vždyť ty sněhové peřiny se za dobu našeho krátkého pobytu na loukách pěkně smrskly! A s tím sluncem a přicházejícím jarem se do našich žil vlévá něco nového. Něco, co stojí za prozkoumání.

Zastavte se, zpomalte, nastavte své tváře slunci a vnímejte, co vám našeptává vaše srdce. Prostor, který s vámi může rezonovat je připraven pro všechny, kteří chtějí chvilku myslet na krásu, myslet na sebe. Ta krása totiž v každém z nás je, jen ji někdy pod tíhou všedních dní nestíháme vidět. Dopřejme si společně celý víkend pro sebe v krásném prostředí.

Víkendový pobyt, který pro vás připravujeme, začíná přesně za měsíc. Kromě jógy, která vždycky nabídne hlubší poznání o nás samotných, nabízíme pobyt s plnou penzí a také bohatý doprovodný program. Pojeďte s námi. Místečka se pomalu zaplňují.