Vím, že vás to zajímá

Zkuste jógu s námi. Jsme tady pro vás již pět let.

Vím, že vás to zajímá

Jak jsem se k tomu dostala a jak mě tohle všechno napadlo. Přišlo to postupně.

Všechny mé dnešní aktivity vychází z mých přání. Jejich vyplňování přicházelo tak, jak jsem byla připravená je zvládat. Hlavou v oblacích, nohama na zemi. Uvědomovat si prostředí okolo, ale hlavně uvnitř sebe.

Školu jsem vystudovala, abych mohla pracovat s dětmi.  Naučila jsem pravidlům a řádu, pochopila, co jsou plány a jejich dodržování, poznala děti a jejich vnitřní motor. Jsou jiné než my. Jsou svobodné, tvůrčí a dokážou žasnout.  Ne všechny a ne vždy. Přesto zažehly k akci téměř vždy.

V IT firmě jsem poznala, že počítače můžou být našimi kamarády a příjemnými společníky, stejně jako parta kluků okolo. Prohloubila jsem své analytické schopnosti, nadhled a možnosti syntézy v jiné praxi než školní. Přišli první zákazníci, o které jsem se musela postarat v rámci firmy, i když hořely termíny. Asertivita se tomu říká?

A pak přišlo miminko. Uchopit svou podstatu mateřství, ženství a najít si znovu svůj osobní prostor. Miminko mi ten můj zcela vzalo a já svou svobodu chtěla zpět.

Povedlo se. Se zhmotňováním svých představ pomocí materiálů, které mě provázely dětstvím. S látkami a barvami jsem pochopila, co je proces tvorby, k čemu dochází v mé hlavě při manuální práci. Když jsem využila své zkušenosti z plánování a IT, přidal se k tomu marketing a péče o zákazníky. Všechno to šlo krok za krokem. I vstupy lidských faktorů okolo byly velmi důležité.

Jenže tohle všechno přicházelo z venku, i když to byla má splněná přání – vycházející zevnitř. Jako by nedocházelo k naplnění, k prožitku, k uspokojení, k uvědomění, proč tohle všechno…

Odpověď přišla. A byla krásná. Jako duha na obloze. Pochopila jsem, že potřebuji jít jinudy. Že tohle všechno, co jsem naučila venku, potřebuji rozvíjet i uvnitř. Věnovat se své svobodě, tvoření, zážehu – nadšení pro akci, plánování, dodržovat pravidla a řád, dokázat analyzovat to, co děje ve mně, v druhých, pomáhat jim to hledat také a hlavně nezapomínat na to nejdůležitější. Nechat se tím vším naplnit – uvědomit si to!

Svět okolo mi připadá jako džungle. Zarostlá cesta vpřed, divný vzduch, divné vůně, lekavé zvuky, na každém kroku bludný kořen ale také nádherné barvy exotických rostlin, touha postupovat vpřed a zvědavost, co vás čeká za dalším stromem.

I v oblasti osobního rozvoje se nachází spousta lákadel a bludných kořenů a v džungli možností není lehké se rozhodnout.

Já to zkouším jinak.
S láskou, upřímně a naplno.
Dávám samu sebe všanc.
Nabízím své nejnitěrnější postřehy, které s rychlostí vyhledávačů můžou být raz dva na druhém konci světa.

Vím to. Svému projektu věřím. Přistupuji k němu zodpovědně a s odvahou.

Vím, že jako vzácná rostlina mají Duhové zvonky v džungli moderních technologií a možností 21.století své místo. Stačí se jen zastavit a pořádně se rozhlédnout…