Připravit ke startu, pozor, teď! Začínáme!

Zkuste jógu s námi. Jsme tady pro vás již pět let.

Připravit ke startu, pozor, teď! Začínáme!

Začátky jsou dobré pro všechny. Pro ty, kteří odstřelí start, i pro ty, kteří běží závod. Každý je v závodu potřebný. Pořadatel i účastník. Všechna poprvé jsou skvělá. Protože nás nadchne nový program, jsme zvědaví, jaké to bude, jak to proběhne, jak to skončí a jak se to oslaví.

Tyhle procesy sledujeme u všech akcí, které se v našem životě odehrávají. Začíná to už od narození… jen ty cesty jsou tak klikaté a rozmanité, že na to rádi zapomínáme. Občas se nám dokonce ztratí i cíle, a pak se motáme v bludišti, místo toho, abychom našli ten pravý ukazatel s označením správného směru.

Začátky všeho mě baví. Baví mě to nadšení, elán, prvotní impuls, trocha šťávy, která ve mně zažehne motor a já se rozjíždím. Je pravda, že i když někdy znám cíl své cesty, i když už jedu, i když se do cíle těším, stejně nedojedu. Proč? Těch odpovědí může být víc. Jako na opravdové silnici se může přihodit cokoli, od nehod druhých po rozbitou cestu nebo cizí těleso v dráze, i v našem životě musíme zastavit nebo změnit směr. Možná nakonec změníme i cíl. A přece to není špatně. Vždycky k nějaké změně máme důvod.

Já mám taky důvod pro nový začátek. Potřebuji se totiž pohnout z místa.

Start je odstřelen, já tedy vyrážím. A protože je to můj první závod, ještě nikdy jsem podobný neběžela, nevím, jak dopadne. Neznám své možnosti, neznám ani schopnosti pořadatelů, neznám ani parametry soutěžících. Ale je to prima být na začátku a mít to nadšení. Elán. Radost. Z toho, že se něco mění…

Vy, kteří máte chuť, nadšení a odhodlání vyběhnout se mnou, jste vítaní! Zvolte si svou vlastní dráhu, ať si navzájem nepřekážíme! A jaký je to vlastně závod?

No přeci: Cesta osobního rozvoje!!!