Kořeny a křídla – O pobytu s jógou v podzimní přírodě Orlických hor

Zkuste jógu s námi. Jsme tady pro vás již pět let.

Kořeny a křídla – O pobytu s jógou v podzimní přírodě Orlických hor

Hamernice_joga_podzim_2018_09Rituály, sdílení a návrat ke kořenům, k tradicím. Pospolitost v rodině, úcta k předkům, tajemno na dosah. Déšť za okny a slunce uvnitř. Čas strávený společně s dětmi. Opět jsme se vydali na víkendový pobyt s jogíny do krásné přírody za novým poznáním, jen kulisy byly tentokrát jiné, krásně podzimní…
Stejně jeko na jaře se i nyní sešla pestrá skupina účastníků. Rodiny s dětmi i samostatné páry, jogíni z Pardubic i jiných míst naší země. Tento úžasný mix lidí a dny s nádechem podzimní pošmournosti s příchodem svátku dušiček vykouzlily neobvyklou atmosféru.Vzájemně jsme si předávali hlubokou moudrost života, chvíli jsme se báli,  a pak se radovali, protože obojí patří k životu stejně jako objetí s pusou a odloučení se slzami.

Navázali jsme na své kořeny, ke kterým se vztahovala i praxe jógy. Hledali jsme nejen v ásanách místo, kam patříme, jaká je naše role v životě. Ale především jsme svému poznání přidali lehkost, volnost a svobodu. To když jsme objevovali svá křídla ke snům, našim touhám a přáním. K tomu nám pomohly i pastelky a intuitivní kreslení, cesta mandaly. Jaká byla? K sobě nebo životem? Při hledání nám pomohly najít odpověď motivační karty a energie kruhu, barev a plné přítomnosti teď. Nové poznání o sobě bylo opředeno tak hlubokou moudrostí vesmíru, až se nám tajil dech. Krásná zkušenost, krásné poselství.

Jóga byla – ráno i večer, klidná i s výzvami. Střídání klidu a napětí. Síly a uvolnění. Hledání rovnováhy. Těla i mysli. Všichni bojovali statečně a náročné jógové výzvy zvládli. Svou rovnováhu jsme našli i cvičením harmonizační sestavy Pozdrav měsíci zakončenou hudební relaxací na netradiční nástroje. Přijeli za námi Bety a Pavel Jasanští ze Zeměznění a krásnou večerní atmosféru svou hrou a zpěvem umocnili.

Minulý víkend na Usedlosti Hamernice? Byl plný zážitků. Pro děti i pro dospělé. Dýně jsme dlabali, pak jsme jimi posvítili duchům na cestu. Bubnováním jsme uvolnili vnitřní napětí, oslavili jsme i několikery narozeniny a děti si užili halloweenskou party i s dýňovou piňatou. O naše žaludky se skvěle postaraly kuchařky ze Zelené vrány – jíme jinak , jejich pokrmy a lahůdky byly senzační.

A poslední večer? Nás všechny propojil společným zpíváním a muzicírováním u hořícího ohně.
Vám všem, kteří jste jeli s námi děkujeme. Bylo to báječné, naplňující a s přesahem… Nová poznání, zregenerované síly i nová kamarádství tak v nás všech mohou rezonovat.

Těšíme se na další setkání s vámi…