Jóga od srdce

Zkuste jógu s námi. Jsme tady pro vás již pět let.

Jóga od srdce

Maratonjogy_2017_31První listopadová neděle je pryč a s ní i třetí ročník Maratonu jógy v Pardubicích. Jaký byl, co nám přinesl a co nás překvapilo? Ať jste byli s námi pod střechou opravené Sokolovny nebo jen vzdáleně myšlenkami, byl to den, na který opět nezapomeneme.

Po předchozích dvou úspěšných ročnících konaných na půdě pardubické univerzity jsme pro realizaci celodenní akce plné jógy vyzkoušeli nový prostor a programovou nabídku rozšířili o lekce jógy do druhého sálu. Bylo to dobré rozhodnutí, protože někteří jogíni mají rádi komorní atmosféru a jiní zase rádi plynou v davu. Lektoři, kteří přijali naše pozvání a v Pardubicích své lekce vedli poprvé, sklidili od cvičících obrovské nadšení a úspěch. Pro mnohé z účastníků to byla skvělá ochutnávka z další z cest, kudy se může ubírat jóga.

Celá neděle se nesla v klidném tempu. Od rána, kdy se u prezence všichni prezentovali hlavně širokým úsměvem a rozzářenýma očima plnýma očekávání, přes postupné pokládání podložek ve cvičebních sálech a hlavně klidné tempo nabídnutých lekcí jógy … až po závěr, kterým byla hudební meditace plná zajímavých zvuků a vibrací, které po praxi jógy dvířka do hlubin naší duše pootevřely ještě o kousek dál.

Byl to den plný všeho. Čistá, lehká a svěží energie z cvičení jógy se prostorem vznášela jako lehká pírka, krátké přestávky u čaje či kávy s časem pro sdílení dojmů příjemně předělovaly jednotlivé lekce. Flow, vinyasa, jin, terapeutická… mnoho přívlastků jednotlivé styly jógy zdobilo, společným jmenovatelem však bylo spojení. Spojili jsme se do krásného celku a vůbec nevadilo, že těch zájemců nepřijela stovka jako v předchozích ročnících.

Dobře víme, že věci se dějí, jak mají a že člověk je jen jedním z dílků velkého mistra, který poskládal celý vesmír. Můžeme ho nazývat jakkoli. To nejdůležitější, co nás při setkání s tím, co nás, lidi, přitahuje, je pocit. Laskavosti, souznění, naplnění a lásky. To vše přišlo.

Marketing, módní vlny, soutěživost a jiné další úvahy a vlastnosti, které také formují chování a cesty člověka zde neměly žádnou šanci. I třetí ročník Maratonu jógy v Pardubicích se velmi vydařil a malá perníková srdíčka, která účastníci dostávali jako malou pozornost od cesty, jsou takovým malým připomenutím, že jedině upřímná láska je tím správným vodítkem na naší cestě k tomu být dobrým člověkem… v józe i v denním životě.

Foto: Tereza Dostálová, Ivana Nádvorníková a archiv Duhové zvonky