JINová jóga – protiklad k dynamickým formám jógy

Zkuste jógu s námi. Jsme tady pro vás již pět let.

JINová jóga – protiklad k dynamickým formám jógy

jin2Máte po náročném dni v práci? Máte pocit, že na své oblíbené lekci jógy zvládnete jen pozici mrtvoly? Zkuste JINovou jógu. JINová jóga je přesným opakem od dynamických forem jógy. JINová jóga vychází z čínské medicíny. Pozice svým provedením nejsou příliš náročné, ani silové, vypadají dokonce i jednoduše. Čeká na vás pozice např. šněrovadlo, sedlo, housenka, motýl, vážka, sfinga,  a jiné, i delší závěrečná relaxace.

Čím se však tento typ jógy liší od jiných stylů je to, že se v nich zůstává v delší výdrži,  2 – 8 minut. Aby se v tomto čase stimulovaly svalové povázky – neboli svalové fascie a ty se uvolnily. Povázky se nachází kolem našich svalových vláken, ale také kolem našich vnitřních orgánů. Jemným protažením, delší výdrží v pozici se povázky uvolní. Aby výdrž v pozici byla pro tělo příjemná, používáme pro zvýšení komfortu různé pomůcky – deky, bolstery, bločky. Jejich vypodložením uvolníme některým místům na těle, která by mohla být ve zbytečném napětí.

Může se to zdát jako nuda, setrvat v jedné pozici 5 minut, opak je pravdou, cvičící se může dostat do hlubokého meditativního stavu a jen pozorovat, co se odehrává uvnitř. Uvolnění hluboko uložených svalů v těle pomůže uvolnit i napětí v naší mysli.
Cvičení může být doprovázeno povídáním o meridiánech – energetických drahách po celém těle, které stimulují činnost našich vnitřních orgánů nebo mlčením.

Tato lekce je velmi vhodná i pro muže, pro manažery, kteří jsou psychicky unavení, pro sportovce, kteří jsou po tréninku a sportovním výkonu zkrácení či jednostranně zatížení. Je to opak dynamické powerjogy. Je to zklidňují lekce.

Tuto lekci si u nás můžete vyzkoušet v pátek od 17.30 hodin, rezervace místa nutná kvůli kapacity sálu. Rezervace míst zde…

Ilustrační foto: Romana Klášterecká