Jak jsem objevila tantrajógu, Dášu a ušetřila za cestu do Indie

Zkuste jógu s námi. Jsme tady pro vás již pět let.

Jak jsem objevila tantrajógu, Dášu a ušetřila za cestu do Indie

Známe to všichni. Denně nás potkávají stejné úkoly, chodíme stejnými cestami, potkáváme stejné lidi. Naše cesty jsou našimi kroky prošlapané, koleje vyjeté. Když zavane vítr a nemusí to být zrovna severní jako z oblíbené písničky, je potřeba udělat něco jinak. Když jsem potkala jógu, měla jsem potřebu se o ní dozvědět všechno. Jít do hloubky a do šířky, naučit se něco, co mě lákalo, ale nedalo se to lehce sehnat, jógová studia neexistovala, internet taky ne a jediný, kdo mě jógu učil byl kamarád školník a kniha Jóga v denním životě. To bylo před 20 lety. Toužila jsem sbalit kufr a letět daleko, daleko třeba až do Indie.

Jenže jsem byla srab. Kdybych odjela, nemohla bych dodržet závazek, který jsem si sobě dala. Postavit se na vlastní nohy a začít žít život dospěláka. Cestovat a žít dospěle mi totiž nešlo dohromady. Chtěla jsem studovat a pracovat a bydlet sama. Udělat si to hezký a hlavně svoje. Pak mi došlo, že by se mi stýskalo, po rodině a hlavně po Martinovi, se kterým se náš vztah začal tak hezky rozjíždět. A tak jsem hodně let zůstala jen u rozhovorů se školníkem a knihou.

Jóga si mě po letech zase našla a já to s ní konečně po všech pokusech a omylech, hlavně svých, začala myslet vážně. Cvičila jsem a studovala a pořád měla touhu odjet do té Indie. Mezitím už jsem měla malou dceru, potom dcera vyrostla a já měla rozjeté své malé podnikání, takže zase jsem „nemohla“ odjet. Ale konečně jsem potkala někoho, kdo v Indii byl. Kdo se tam od místních jógu naučil a taky to umí předat dál. Taky mi pověděl o tom, že to tam není tak růžový, jak se v mých představách zdálo. Ž jóga v Indii je taky dřina, protože kromě ásanové praxe přichází i očistné techniky, rituály a praxe apraxe a praxe. A ta špína okolo. Poprvé jsem si uvědomila, že já vlastně nepotřebuji jet do Indie, abych se naučila víc, poprvé mi došlo, že co se mám učit, je tahle každodennost. Dělat stejné úkoly, chodit stejnými cestami, potkávat stejné lidi. Proplouvat vším trpělivě, s klidem, laskavostí a pokorou. Protože potom je vše v harmonii.

Když po letech znovu zavanul východní vítr a moje dcera už byla větší a rozvášnily se moje touhy posunout se v józe o kousek dál, zkusila jsem internet a vykoukl na mě seminář tantrajógy s meditací na čakry pro mě s neznámou Dášou Volfovou.

Dáša právě přijela z Indie, kde v jógové škole učila několik let. Tohle je přece skvělý, pomyslela jsem si. Budeš to poznání mít z první ruky na čisto. A tak jsem na seminář vyrazila do Prahy společně s kamarádkou. Seminář se mi moc líbil a lektorka Dáša taky. Kromě příjemné praxe jógy plné ásan ale i jógových nauk a mnoha vzletných přirovnání z běžného života a vtipných hlášek, které někdy nastupující strnulost rozbily, to bylo milé setkání s dívkou, která sršela úsměvy a pohodou na všechny strany. Taková moderní jogínka, která žije v realitě a ne na obláčku.

Od té doby už uběhly čtyři roky a setkání s Dášou pravidelně opakujeme. Už za ní nemusím jezdit do Prahy ani do Indie, protože za námi jezdí do Pardubic do našeho studia jógy. Bude naším hostem už poněkolikáté. Mezi svými zálety po světě a školami v zahraničí, organizuje víkendové pobyty, vydává články pro časopis Jógadnes a plánuje i termíny svých seminářů pro Pardubice. To je báječné.

Dáša je pro mne stále skvělou inspirátorkou a holkou/ženou, která má kromě jógy co nabídnout. Totiž osobní zkušenost, která je nevyčíslitelnou přidanou hodnotou. Z cestování, ze svého osobního rozvoje, z proměn, které ji díky józe potkávají. A vše dokáže představit s elegancí a lehkostí, že vás to prostě baví od začátku do konce.
S Dášou, neboli Dagmar Volfovou se můžete brzy potkat na józe i vy. Na tantrajóze, která kromě ásanové praxe nabídne i zpěv nebo poslech manter, protože Dáša si s sebou přiveze do Pardubic i harmonium, které se běžně na lekcích jógy a při zpěvu manter používá. Ale ne v Pardubicích:-)

 

Já se na setkání těším už celou dobu, co máme spolu domluvený termín. A že je to panečku několik měsíců dopředu.
Pokud tedy v neděli 20.ledna chcete svou jógovou praxi i vy posunout o malý kousek dál, ochutnat u toho skvělé bio raw kakao čerstvě dovezené z Bali a především prozkoumat své nitro během praxe, jste srdečně zváni.
Rezervace svých míst prosím posílejte online.

Tešíme se na vás.

Lektorka: Ing. Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Hraje na harmonium a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii a na Bali.

Uprostřed zimy, kdy vnější svět odpočívá a mnohé je skryté pod zmrzlou zemí, i my jsme možná tak trochu v „zimním módu“. Zima je čas regenerace, cesty dovnitř. Semínka odpočívají v zemi a čekají na příhodný okamžik, kdy vyklíčit. I my se regenerujeme, snad i trochu více odpočíváme, méně spěcháme a přesto, ne vše v nás je potřeba, aby bylo zmrzlé. I v nás může náš skrytý potenciál začít tát, klíčit, růst a hledat cestu zevnitř ven.

Naše srdce s námi zažilo mnohé. Od narození až do dospělosti, spousta zážitků. Některé byly náročné a naše tělo možná tak trochu zmrzlo a srdce s ním. Pojďme společně roztávat. Zjišťovat zevnitř skrze své tělo, že svět je bezpečné místo pro život, ve kterém se můžeme otevřít životu v radosti, lehkosti a pozvat si k sobě do života hojnost a naplnit své srdce.
Na hojnost a roztávání se naladíme i s douškem úžasného Bio Raw Kakaa na ceremonie, které bylo nyní čerstvě osobně dovezeno z Bali. Plné slunce a radosti.

V tomto semináři se tedy zaměříme na naše osobní vyladění v klidu, harmonii …a jemnost a lehkost krajiny srdce.  Jóga, které se budeme věnovat, vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami a připojíme i další jednoduchá cvičení techniky kontinuum movement na probouzení vibrací života v nás. Propojíme se se svou vnitřní krajinou, kterou necháme roztávat.

Propojení  s vnitřní krajinou je nám praktickým pomocníkem pro uvolnění těla, starých „zamrzlostí“ a ztuhnutí, zpracování emocí, spřátelení se se svou vlastní myslí, srdcem a rozvíjení schopnosti koncentrace a relaxace. Opravdové uvolnění. Přijďte si odložit a zabydlet se ve vlastním těle.

Provázet nás bude také náš hlas – léčivé vibrace, které se šíří celým tělem při zpívání manter. Životem vibrující inspirací může být i zvuk harmonia, indického hudebního nástroje (takové malé indické varhany), které bude zpěv manter doprovázet.

Na závěr vyzkoušíme i oblíbenou relaxační techniku jóga nidra, která přináší hluboké uvolnění těla i mysli.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší. Seminář nebude fyzicky náročný. Vhodný pro ženy i muže. Předpokladem pro účast je zájem o svůj vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

 

Fotografie použity s laskavým svolením lektorky Dagmar Volfové.