Já chci

Zkuste jógu s námi. Jsme tady pro vás již pět let.

Já chci

Některé věci v životě ovlivnit nemůžeme.
Například, zda bude svítit slunce nebo pršet.
Nemůžeme ani změnit to, zda přijede autobus na čas, abychom někam dorazili včas, nemůžeme ovlivnit, zda pekaři dovezou do pekařství housky, zda naše dítě dostane ve škole trojku místo jedničky, zda naší kolegyni náhodou nerozbolí zub. Ale můžeme ovlivnit a měnit spoustu dalších věcí! Můžeme změnit skoro vše ostatní.

V tom pekařství můžeme místo housek koupit rohlíky, když autobus nepřijede, můžeme nasednout do jiného a jet s přestupem. Pojedeme vyhlídkovou jízdou a začneme si všímat něčeho jiného, než toho, na co jsme zvyklí. Když bude pršet, vezmeme si gumáky místo lodiček, i když v těch by se nám možná lépe plavalo. Ale asi v jiných a jinde…

Můžeme být rozladění, že to není tak, jak jsme zvyklí a jak jsme očekávali. Můžeme. Ale taky můžeme opustit stereotyp a vnímat to jako příležitost. Můžeme vítat s nadšením, že dnes je to jinak. Začneme si všímat změn, které jsou okolo nás, a po čase si budeme všímat změn, které jsou v nás. Tohle všechno můžeme… když budeme chtít. Chtít věci vidět a dělat jinak, chtít nějakou změnu. Možná po ní dokonce toužit. A já si myslím, že po změně touží každý…

Jenže v první řadě si to musíme dovolit. Nemám ráda slovo MUSÍME, ale někdy je lepší něco MUSET, než nedělat nic. Dokonce si ani nic nemyslet.

Takže když si dovolíme chtít, začne se něco dít. Začnou se dít změny a věci okolo nás se začnou měnit.

Znáte to od dětí. Ty ještě nemají tolik zábran a jsou bezprostřední. Tuhle větu říkají často. JÁ CHCI!

Mám tuto větu ráda. Mám ji ráda z cvičení jógy. Vyjadřuje pozici prvního bojovníka (virabhadrásana). Vyjadřuje stav – zažehnutí motoru ke startu, chci vyrazit vpřed!

Takže dnes vycházím vpřed za tím, co chci.

A co chcete vy?

Víte, co chcete? Teď? Právě teď?

Cvičení pro tebe: Zamysli se nad tím, co chceš. Právě teď. Napiš si to na lístek papíru a měj jej po celý dnešní den na očích.

Chceš odejít dřív z práce?
Chceš se večer kouknout na nějaký film?
Chceš se s někým setkat?
Chceš si jít zacvičit?
Chceš sníst nějakou báječnou dobrotu?
Chceš si někam vyrazit společně s přáteli?
Chceš si koupit novou knihu?
Chceš někomu vynadat?

Přemýšlej o tom, CO CHCEŠ.

A co proto můžeš udělat, si povíme příště.